“Akademia Fitness Sportowego”

Ciekawe projekty organizacji pozarządowych:

Niektóre spośród projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe zasługują na szczególną uwagę. Przykładem może być projekt “Akademia Fitness Sportowego” stowarzyszenia „Po Zdrowie przez Sport”.

Głównym celem tego projektu było zachęcanie ludzi w różnym wieku do treningów fitness oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat tej dyscypliny sportu. Na uwagę zasługuje fakt, że członkowie stowarzyszenia zadbali o dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, a zarazem o przekazanie im kompleksowej wiedzy na temat fitnessu. W ramach programu zorganizowane zostały spotkania w szkołach, na uczelniach, w domach kultury oraz w placówkach aktywizujących osoby starsze. Wszyscy uczestnicy takich spotkań uzyskali informacje na temat odpowiednich w swoim wieku ćwiczeń fitness. Dowiedzieli się także, jaki korzyści mogą uzyskać dzięki regularnym treningom oraz gdzie których możliwe jest uprawianie takiego sportu. Prelegenci zadbali również o przekazanie wiedzy na temat właściwego ubioru sportowego i przygotowania się do treningu. Co więcej, poruszona została kwestia odżywek i suplementów diety dla sportowców. Temat ten zainteresował szczególnie młodych ludzi, którzy najczęściej sięgają po takie preparaty jak odżywki na masę czy boostery treningowe. Uczestnicy spotkań organizowanych w ramach projektu “Akademia Fitness Sportowego” dowiedzieli się jak wybierać bezpieczne, a przy tym skuteczne suplementy.

11016646223_eb03272d60_c

Efektem podjętych działań był znaczny wzrost liczby osób trenujących fitness na terenie gminy, na której działa stowarzyszenie.